• Reklam
  • Reklam
Teoman Eriş

Teoman Eriş


Ünlü koşucular Alanya'da yarışacak

01 Nisan 2021 - 22:07

Doğa ve spor tutkunlarını Torosların zirvesine koşmaya çağıran ‘Merrell Alanya Ultra Trail 2021’ 3 Nisan Cumartesi günü Alanya’da gerçekleştirilecek. Dağların Aslanı lakabıyla tanınan Alanyalı koşucu Ahmet Arslan’ın, Alanya’ya kazandırdığı bu 
organizasyon kapsamında farklı parkurlarda 4 yarış gerçekleştirilecek. 

Dünyaca ünlü atletlerin de arasında yer aldığı yüzlerce sporcunun katılması beklenen Merrell Alanya Ultra Trail 2021, Alanya’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacak. 

Doğa koşusu tutkunları, 76 kilometre mesafeli Merrell Alanya Ultra Trail, 48 kilometre mesafeli Taurus Mountain Marathon, 28 kilometre mesafeli Keykubat Mountain Run ve 17 kilometre mesafeli Alaiye Short Trail yarışlarında mücadele edecek. Sporseverler ise, Vanessa Gebhardt, Denisa Dragomir, Lina El Kott, Sanna El Kott, Hector Haines, Oihana Azkorbebeitia ve Georgia Tindley gibi elit atletleri izleme fırsatı bulacak.

Ahmet Arslan’ın büyük gayretleriyle büyüyen, yabancı sporcuların da katılımıyla uluslararası kimliğe kavuşan organizasyon bu yıl 'Sea, sun, run' (Deniz, güneş, koşu) konseptiyle gerçekleştirilecek. 

Alanya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına büyük katkı sağlayacak bu yarışları sabırsızlıkla bekliyor, organizasyonu Alanya’ya kazandıran başta Ahmet Aslan olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

  • 0 Yorum