• Reklam
  • Reklam

The Economist dergisi 2021 yılı kapağını resmi Instagram hesabı üzerinden yayınladı!

Her yıl yayınladığı kapaklar ile gündem olmayı başaran The Economist dergisi, 2021 yılı için hazırladığı kapağı da resmi Instagram hesabı üzerinden yayınladı.

The Economist dergisi 2021 yılı kapağını resmi Instagram hesabı üzerinden yayınladı!
28 Kasım 2020 - 12:05
Reklam

Herkesin bildiği gibi söz konusu derginin hazırladığı görseller üzerinden bir sonraki yıl dünyayı nelerin bekleyeceği tahmin ediliyor. Dergi özellikle ortaya koyduğu simgeler ile beraber okuyucularına çeşitli mesajlar veriyor. 

The Economist dergisi, aşağıda görmüş olduğunuz 2021 yılı kapağını resmi Instagram hesabı üzerinden paylaştı. Bu paylaşım yapılırken, "2020 unutulmaz bir yıl oldu." ifadesi kullanıldı. Gerçekten de bu kapak 2021 yılında olacak şeyleri tahmin etmekten ziyade, 2020 yılının bir özeti gibi duruyor.

Resme baktığımızda, makinede orman yangını görseli Avustralya'da yaşanan büyük yangınını tasvir ediyor gibi gözüküyor. Yine koronavirüs, Joe Biden, ABD'nin kutuplaşması (ortadan ikiye bölünmüş bayrak görseli), aşı ve hayatın online şekilde sürdüğü 2020 yılında yaşananlar olarak ortaya çıkıyor.

Kimileri ise bu kapağı 2020 yılının özeti değil, 2021 tahminleri olarak yorumluyor. Bu kişilere göre 2021 yılında da koronavirüs devam edecek ve aşı yine gündemde olmaya devam edecek. Ayrıca Joe Biden'ın gelmesi ile makinede görseli bulunan bir nükleer felaket dünyayı vuracak.

TikTok görseli ise bu konuda bir gelişmenin yaşanacağını bizlere söylüyor olabilir. Her kim ne yorumda bulunursa bulunsun, umarız 2021 geçtiğimiz senenin tüm sorunlarını unutacağımız ve yeni problemler ile boğuşmak zorunda kalmayacağımız bir yıl olur.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum