Hindistan'da bin lira olan FIFA 23 yanlışlıkla 1 liraya satıldı

EA Sports'un FIFA ile olan ortaklığının son oyunu olan FIFA 23 Ultimate Edition, Epic Games'in Hindistan sanal mağazasında yanlışlıkla 1 liraya satıldı.

Hindistan'da bin lira olan FIFA 23 yanlışlıkla 1 liraya satıldı
19 Ağustos 2022 - 15:13
EA Sports ile FIFA arasında olan ortaklığın sona ermesi ile oyuncuların beğenisine sunulacak son oyun FIFA 23 oldu. Geçen ay ön siparişe çıkan FIFA 23 Ultimate Edition'da beklenmedik bir hata yaşandı.
Ajansspor’un aktardığına göre EA'in FIFA ekibi, oyunu Hindistan'daki Epic Games sanal mağazında yanlışlıkla 1 liraya sattı. Satış fiyatının 4800 rupi (yaklaşık 1090 lira) olan oyun, 4.80 rupiye (yaklaşık 1 lira) satıldı.
Yapılan fiyatlandırma hatası internet üzerinden kısa sürede yayılırken, FIFA düşkünleri Epic Games'e akın etti. Hızla düzeltilen hatadan faydalanarak oyunu 1 liraya satın almayı başaran oyuncular paralarının iade edilerek satışın iptal olmasından endişelendi.

FIFA hatayı kabul etti, satış gerçekleşecek
EA Sports'un FIFA ekibi, hatanın kendilerinden kaynaklandığını kabul etti. EA ve Epic Games, oyunu ucuza satın alanlara bir e-posta yollayarak, satışın gerçekleşeceğini taahhüt etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum