Alanya'da Teknoloji İmam Hatip Lisesi açılıyor.

Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 proje bölümü ile 2024-25 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak.

Alanya'da Teknoloji İmam Hatip Lisesi açılıyor.
10 Haziran 2024 - 11:35
Hayırsever Mevlüt Uysal ve ailesi tarafından Çıplaklı Mahallesinde külliye tarzında inşaa edilen okul en gelişmiş teknolojik sınıfları ve derslikleri ile açılıyor. Mevcut Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi, dönüştürülerek Emine Ahmet Uysal Teknoloji İmam Hatip Lisesi oluyor. 

ANTALYA'DA İLK VE TEK
Antalya'nın ilk ve tek Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi olma üzelliğini taşıyan okul, 30 öğrenci kontenjanı ile Bilgisayar Tasarım Uygulamaları, Robotik Kodlama, Nesnelerin İnterneti, Mobil Uygulamalar, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme, Siber Güvenlik Temelleri, Nano Teknoloji ve Malzeme Bilimi, Açık Kaynak İşletim Sistemi, Ağ Projesi, Blok Zincir, Oyun Programlama, Web Tabanlı İçerik Yönetimi, Dijital Tasarım, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Sosyal Medya, Enerji Teknolojileri, Mesleki Gelişim Atölyesi gibi derslerinin yer alacağı sınıflar ile eğitim vermeye başlayak.

BURSLU OKUMA ŞANSI
Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi %1 ve 5 dilimde yer alan öğrencilere aylık 1000 TL,  %5- %10 arası dilimde yer alan Fen ve Sosyal Bilimler Bölümündeki öğrencilere ise aylık 500 TL hayırsever tarafından burs da verilecek. 

TÜRKİYE GENELİ ÖĞRENCİ ALACAK
Fen ve Sosyal Bilimler programından da 60 öğrenci alacak okulda örgün eğitimin yanısıra hafızlık proje ve yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verilecek. Türkiye geneli öğrenci alması beklenen okulda teknoloji bölümünün %1,2'lik dilimde yer alması bekleniyor. 

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ
Emine Ahmet Uysal Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yapında öğrencilerin akademik eğitiminde ihtiyaç duyacakları bütün teknolojik alet ve edavatlarla donatılmış sınıfların yanısıra kapalı spor salonu, halı sahası, uluslararası konferans salonu, uygulama camii ve pansiyon gibi sosyal tesisleri de bünyesinde barındırıyor. Külliye tarzında projelendirilen okul Antalya'da bir Teknoloji Lisesi olma özelliği ile ilk ve tek devlet okulu olma özelliğine sahip.


YORUMLAR

  • 0 Yorum