Tayland Dışişleri Bakanı Pramudwinai: 'En az Türkler kadar dost canlısıyız'

Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai, “Ülkelerimiz farklı bir bölgede yer alıyor ama lokasyon olarak farklı olmamız nitelik olarak farklı olduğumuz anlamına gelmiyor. Çok güzel bir şey paylaşıyoruz ve bu da diğer tüm ziyaretçilere karşı Türk halkı kadar arkadaş canlısı olmamız” dedi.

Tayland Dışişleri Bakanı Pramudwinai: 'En az Türkler kadar dost canlısıyız'
27 Ocak 2023 - 13:08

Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai, ülkesinin turizm potansiyelini, Türkiye ile ilişkilerini İHA muhabirine değerlendirdi.

Turizmin Tayland'da para kazandıran bir faaliyet olduğunu söyleyen Pramudwinai, “Yumuşak güç yaklaşımının uygulanması sonucu ortaya çıkan düşünceler bunlar. Turizm rakamımız koronavirüs zamanında, 2018-2019'da bile 14 milyon olmuştu. Dolayısıyla bununla kesinlikle gurur duyuyoruz ama turizmde her türlü hizmeti mutlaka geliştirmemiz gerekiyor. Bizi ziyaret etmek isteyenler için belki daha da çekici hale getirmeliyiz” diye konuştu.

Turizm konusunda daha fazla potansiyelin keşfedilmesi gerektiğinin altını çizen Pramudwinai, ülkesinin yemek, spor, kültürel aktivite yapılabilecek yönleri bulunduğunun altını çizdi.

Tıbbi bakım konusunda iyi seviyede olduklarını vurgulayan Pramudwinai, “Ayrıca çevre ile ilgili her konuda iklim eylemine bağlılığımızı, yumuşak güç anlamındaki gücümüzün bir parçası olarak görüyoruz. Tayland'ın Sürdürülebilir Kalkınma Araçları'ndaki rolü budur. Bu konu Uluslararası gündemde çok öne çıktı ve bizimle etkileşim kurmak isteyen birçok ülkenin ilgisini çekti” açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum