• Reklam
  • Reklam

Sony A7S III

Japonya merkezli teknoloji devinin yeni fotoğraf makinesi Sony A7S III

Sony A7S III
17 Kasım 2020 - 13:37

Birçok özelliği internete düşen, hakkında birçok iddialar ortaya atılan A ailesinin yeni üyesi Sony A7S III tanıtıldı. İnternet üzerinden yapılan bir etkinlikle duyurulan yeni model önceki modellerde de kullanılan 12 MP çözünürlük sunan BSI CMOS bir full frame sensör kullanıyor. ISO aralığı 80-102400 olan fotoğarf makinesinde yeni geliştirilen BIONZ XR imaj işlemcisi kullanılıyor.


4K 120 fps video kayıt yapabilen ürün 16 bit RAW video (4K 60 fps'ye kadar) kayıt edebiliyor. 759 netlik noktasına sahip olan fotoğraf makinesinde 9.44 Milyon piksel OLED elektronik vizör bulunuyor. Sony A7S III üzerinde 2 adet UHS-II destekli SD kart yuvası yer alıyor. Fotoğraf makinesinde 5 eksinli titreşim engelleme özelliği de yer alıyor.
Sony'nin fotoğraf makinelerindeki en büyük eleştiri noktalarından biri olan cihaz menüsü de sonunda yenilendi. Daha modern bir tasarıma kavuşan menüler artık kullanıcılardan eleştiri almayacak gibi görünüyor.
Özelliklerine baktığımızda bu yeni modelin de önceki A7 modellerinde olduğu gibi özellikle video işleriyle uğraşanları mutlu edeceğini görüyoruz. Elbette güzel ve yine pahalı olması muhtemel bir objektifle bu ürünle çok güzel videolar hazırlanabilir.
YORUMLAR

  • 0 Yorum