• Reklam
  • Reklam

PlayStation 5 birçok yenilikçi özelliğiyle dikkat çekiyor.

Ürünün Türkiye pazarında piyasa sürülmesiyle gerçekçiliğin tavan yaptığı oyunlara ve eğlence dolu olanaklara erişmeniz kolaylaşacak. Aynı zamanda önceki nesile ait bazı oyunlarla da uyumlu olacağı belirtilen PlayStation 5 sayesinde yeni oyunlar satın almak zorunda kalmadan sevdiğiniz serileri zevkle oynayabilirsiniz. Sanal gerçeklik konusunda da önemli özellikler vadeden yeni oyun konsolu, oldukça realistik görüntüler vadediyor.

PlayStation 5 birçok yenilikçi özelliğiyle dikkat çekiyor.
05 Ekim 2020 - 16:49

PlayStation 5 Özellikleri

Yenilikçi ışın izleme teknolojisinden de yararlanacağı söylenen PlayStation 5 ile gerçek hayattaki görüntülere en yakın şekildeki görüntülerle karşılaşıp kendinizi heyecan verici bir oyunun baş aktörü olarak hissederek zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz. Gelişmiş ses yongası teknolojisiyle dikkat çeken PlayStation 5, görsel özelliklerini işitsel özelliklerle birleştirerek oyunların gerçekçilik düzeyini en üst seviyeye çıkaracak. Seslerin dengeli bir şekilde odanıza yayılmasıyla arkadaşlarınızla beraber oyun oynarken tüm katılımcıların aynı deneyimi yaşaması sağlanacak. Ses iletiminin başarılı özelliklerle hızlı ve kusursuz şekilde yapılacak olması savaş oyunlarından atmosferi yüksek futbol karşılaşmalarına kadar birçok konuda sanal dünyayı daha doğal ve gerçekçi kılacak bir desteği vadediyor.


Bekleme anlarında yaşanan sorunların önüne geçmek için SSD desteğiyle saliselerle işlem yapan bir yardımcı elemana sahip olacaksınız. PlayStation 5 modelleri kısayol özellikleriyle de kullanıcılarına ekstra konfor yaratacak. Ekran çözünürlüğü konusunda her yeni seride daha gelişmiş özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Sony markası, PlayStation 5 ile teknoloji meraklıları için daha net görüntüler oluşturacak. Yüksek çözünürlük desteğine sahip olması beklenen bu yeni oyun konsolu aracılığıyla oynadığınız oyunların yansıttığı görüntülerin gerçekçilik düzeyi hat safhaya ulaşıp daha etkileyici bir iz bırakacak.Yeni oyun konsolu modelinin 2020 yılı içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Kulaklık aracılığıyla oyunları oynamayı tercih eden ve dış seslerden soyutlanarak sadece ekrana odaklanmak isteyen kişiler için birçok avantaj sunacak ürün sayesinde ses deneyimi etkileyici bir performans ortaya koyacak. Kolay kulaklık girişi sağlanması adına pratik bağlantı noktaları bulunan konsol, hem kulaklıklı hem de kulaklıksız şekilde kullanıldığında oyun tutkunları için başarılı bir deneyimi yaşatacak. DualSense adlı yeni nesil oyun kolunu tecrübe edebilmenizi de sağlayacak PlayStation 5 ile ergonomik tasarımlı gamepad yardımıyla araba yarışlarından futbol karşılaşmalarına kadar çeşitli alanlarda muhteşem oyun deneyimlerini yaşayabilirsiniz. Üstelik esnetilmiş konsol özellikleri de ürününüzü daha fazla kişiselleştirebilmenizi sağlayacak. Önceki konsollara oranla daha yenilikçi olması beklenen PlayStation 5 ile salonunuzda ya da odanızda teknolojinin tadını yakın zamanda çıkarmaya başlayabilirsiniz. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum