Makyaj temizleme mendilleri kırışıklığa neden olabilir

Oldukça pratik olan makyaj temizleme mendilleri, vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Ancak mendil kullanmak, cildimizi ince çizgiler ve kırışıklıklar şeklinde erken yaşlanmaya karşı daha duyarlı hale getirebilir...

Makyaj temizleme mendilleri kırışıklığa neden olabilir
21 Haziran 2022 - 13:01

Makyaj temizleme mendillerini tek bir adımda etkili bir şekilde temizledikleri için seviyoruz, ancak uzun vadede cildimiz için pek de yararlı olmayabiliyor. Bazı durumlarda, makyaj izini silmek için bir mendille gerçekten sert bir şekilde ovalamamız gerekebiliyor ve cildimizi gergin ve kuru hissedebiliyoruz.

Makyaj temizleme mendili kullanmak, cildimizi ince çizgiler ve kırışıklıklar şeklinde erken yaşlanmaya karşı daha duyarlı hale getirebilir mi? Bunu öğrenmek için uzmanlara sorduk.

Nemlendirme faktörlerini azaltabilir

Uzmanlara göre, bazı makyaj temizleme mendillerinin kullanılması, kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir. Makyaj temizleme mendillerinde çok çeşitli içerikler var ve özellikle alkol içerenler cildimizin kurumasına neden oluyor. Bu, cildinizin pürüzsüz bir görünüm için önemli olan doğal nemlendirme faktörlerini de azaltabiliyor.

Uzmanlar her şeyden önce, cilt dostu bileşenler içeren makyaj temizleme mendillerini aramanızı tavsiye ediyor. Örneğin, hiyalüronik asit ve C vitamini içeren mendille, diğerlerine göre kuruluğu önlüyor.

Kuruluğa neden olmayacak bir makyaj mendili seçtikten sonra, önemli olan uygulama sırasında nazik olmaktır. Göz ve dudak bölgesinde, ürünlere ve ayrıca kronik manipülasyona duyarlı olabilen çok hassas bir cildimiz var.

Unutmayın, makyajınızı nasıl çıkarırsanız çıkarın, serum veya kremlerle temizledikten sonra cildinize nem katmanız önemlidir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum