• Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı: "Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde canlı bağlantı üzerinden konuştu. Bir süredir konuşmasında ekonomi ve hukukta reform sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ın dış politikaya yönelik mesajları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı: "Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz"
21 Kasım 2020 - 15:52 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 16:52
Reklam

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya, Afyonkarahisar, Batman ve Siirt 7. Olağan İl Kongrelerinde canlı bağlantı üzerinden konuştu. ABD ve Avrupa Birliği ne yönelik değerlendirmede bulundu.

Bir süredir konuşmasında ekonomi ve hukukta reform sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ın dış politikaya yönelik mesajları dikkat çekti. ABD ve Avrupa Birliği ne yönelik değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz” dedi.

“Hiçbir ülke ve kurumla aramızda siyasetle diplomasiyle diyalogla çözülemeyecek sorunumuz olmadığını düşünüyoruz” diyen Erdoğan, “Amerika ile uzun ve yakın müttefiklik ilişkilerimizi, bölgesel ve küresel tüm meselelerin çözümünde aktif olarak kullanmak arzusundayız” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hukuki altyapımızı geliştirerek, ekonomimizin oturduğu temelleri güçlendirerek, üretimi ve istihdamı artırarak, salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyada kendimize iyi bir yer edinmekte kararlıyız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum