BMW, renk değiştiren yeni elektrikli otomobilini tanıttı!

BMW CES 2023 etkinliğinde renk değiştiren yeni elektrikli otomobili BMW i Vision Dee'yi tanıttı!

BMW, renk değiştiren yeni elektrikli otomobilini tanıttı!
12 Eylül 2023 - 17:53
BMW'nin CES 2022’de saniyeler içinde renk değiştirebilen BMW iX Flow modelini tanıtması araba tutkunlarının dikkatini kısa sürede çekmişti. Alman otomobil üreticisi şimdi ise Vision Dee ile otomobil tutkunlarının ilgisinin odağı haline gelmeyi başardı.
Konsept olarak birbirlerine oldukça benzeyen bu iki modelde de renk değiştiren gövde panelleri bulunuyor. 
E Ink iş birliğiyle yaratılmış model, geçen yıl tanıtılan bukalemun modelden farklı olarak 32 farklı renk arasında geçiş yapmak mümkün kılıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan model ise sadece siyah, beyaz ve gri renkler arasında geçiş yapma imkanı sağlıyordu.BMW i Vision Dee, kullanıcıların 32 farklı renk arasında geçiş yapabilmelerini mümkün kılarak onlara “dijital duygusal deneyim” yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıca otomobil, yapay zeka desteği ve ön cam boyunca uzanan ekranıyla sürüş deneyimini güçlendirmeyi amaçlıyor. Böylece BMW, kullanıcıların otomobilleriyle daha güçlü bir bağ kurmalarını hedefliyor.Ne seviyede dijital bir sürüş deneyimi istiyorsunuz?
Otomobilin en dikkat çeken özellikleri arasında  “BMW Mixed Reality Slide” bulunuyor. Dokunmaya duyarlı sensörlerden oluşan bir sistem olarak tanımlayabileceğimiz bu sistem, otomobil sahiplerinin ne seviyede dijital bir sürüş deneyimi istediklerini kendilerinin belirlemesine imkan sağlıyor.
Tanıtım filminde de görüldüğü üzere yan camlara dijital görseller yansıyabiliyor.  Örneğin, sürücü arabasına yaklaşması halinde  kendisini selamlaması için dijital bir avatar seçip yan cama yansıtabiliyor.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum