Bakan Çavuşoğlu Alanya medyasını ağırladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun ve ekibini kabulünde Alanya ve Gündoğmuş'a müjdeler verdi.

Bakan Çavuşoğlu Alanya medyasını ağırladı.
26 Ocak 2023 - 19:33 - Güncelleme: 26 Ocak 2023 - 19:49
Alanya'nın evladı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun ve yönetim kurulu ekibini Dışişleri Bakanlığı'nda  ağırladı. Yoğun diplomasi trafiği arasında AGC Başkanı Coşkun ve ekibi ile biraraya gelen Bakan Çavuşoğlu, Alanya, Gazipaşa ve Gündoğmuş'a da önemli müjdeler verdi. 

AGC heyeti ile Alanyalılara selamlarını gönderen Bakan Çavuşoğlu, "Sağlık ve ulaşım konusunda yatırımları çok önemsiyorum. Payallar Devlet Hastanesi Projesi'nin inşası için 20 Şubat'ta ihale yapılacak. Yeni hastanenin inşasıyla Alanya'nın batısındaki insanlar sağlık hizmetinden yararlanacak" dedi. Güzelbağ ile Gündoğmuş, Alanya, Sarıveliler ve Mahmutlar arasındaki yolda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Mahmutlar yolunu da bitireceğiz. Alanya'da trafik sorununun çözümü içinde çok ciddi adımlar attık ve atıyoruz. Yeni Çevreyolu Projesi'nin bitmesiyle Alanya'da ulaşım sorunu ortadan kalkacak" dedi. 

Başkan Coşkun, Alanyalı gazetecilerin TOKİ Projesi ile ilgili gelinen noktaya ilişkin bilgiler de aldı. Yoğun diplomasi trafiğine rağmen kendilerine vakit ayıran Bakan Çavuşoğlu'na teşekkür eden Başkan Coşkun, "Bakanımız Sayın Çavuşoğlu'na, Alanyamız, bölgemiz ve ülkemiz adına yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim. Kendisi yabancı heyetlerin yoğun olduğu bir günde bizleri kabul ederek Alanyamıza selamlarını iletti. Kabulü için teşekkür ederken, Bakanımızın başarılarının devam etmesini diliyorum" dedi.
Ziyarette Coşkun, Alanya basını adına Bakan Çavuşoğlu'na teşekkür plaketi taktim etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sonaerdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum