• Reklam
  • Reklam

ASDEP sözlü mülakat sonuçları açıklama tarihi

Bakan Selçuk, kısa çalışma ödeneğini aralık ayına kadar devam ettirebilecek ölçüde fon olduğunu belirtti.

ASDEP sözlü mülakat sonuçları açıklama tarihi
14 Eylül 2020 - 16:43 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 17:25
Reklam

CNN TÜRK canlı yayınına katılan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ASDEP sonuçları ile ilgili de müjdeli haber verdi.
Selçuk, "Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) alımlarının sonuçlarını haftaya (14-20 Eylül)  açıklıyoruz. Biz tabii ki devlet olarak bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın maske konusundaki hassasiyeti gibi yapılan başvuruların bir kısmı başka bir vatandaşın yardıma hızlı bir şekilde ulaşmasına engel olabilir. Beyanın doğruluğuna bakıyoruz sadece SGK ve İŞKUR teyitlerini aldıktan sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının incelemelerine.


Sosyal yardımlarda gelen taleplere baktık ki, normalde ne dönemsel ihtiyaç içinde olan ne de herhangi bir muhtaçlık kriteri olan vatandaşlarımız da belki sistemi test etmek için neden olduğunu bilmediğimiz bir şekilde başvurmuş durumdalar. Ama o başvurunun değerlendirme süreci bile başka bir vatandaşımızın sosyal yardım almasını geciktiren bir süreç. Dolayısıyla buna dikkat edilmesi, gerçekten muhtaç vatandaşlarımıza, dönemsel ihtiyaç halindeki vatandaşlarımıza daha hızlı şekilde ulaşmamız için bu sorumlulukla hareket edilmesi çok önemli." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum