Alanya Maki kavşağına sinyalizasyon

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da trafik yoğunluğunun fazla olduğu Maki ve Tahtakale Kavşağına sinyalizasyon sistemi kurdu.

Alanya Maki kavşağına sinyalizasyon
16 Ekim 2020 - 14:26
Alanya Çevre Yolu ile D-400 Karayolu’nu bir birine bağlayan Fabrika Caddesi ile Eski Gazipaşa Yolu’nda yaşanan trafik keşmekeşinin önüne geçmek ve kazaları en aza indirmek amacıyla iki caddenin birleştiği kavşağa sinyalizasyon sistemi kuruldu. Alanya’yı transit geçen tır, kamyon ve otomobillerin de kullandığı  yol Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünden geçmesi nedeniyle trafik açısından en yoğun yer olarak dikkat çekiyor.


Trafik ışıkları ışıkları çalıştı; trafik keşmekeşi durdu.

Kazaları önlemek ve yolda güvenli sürüşü temin etmek amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi, Fabrika Caddesi ile Eski Gazipaşa Caddesi’nin birleştiği halk arasında Maki ve Tahtakale Kavşağı olarak bilinen noktada sinyalizasyon sistemi kurdu. Bir süre önce alt yapısı tamamlanan kavşakta, trafik ışıkları aktif hale getirildi. Böylece Alanya’nın en önemli kavşaklarından biri haline gelen Maki ve Tahtakale Kavşağı da sürücüler ve yayalar açısından daha güvenli hale gelmiş olacak.YORUMLAR

  • 0 Yorum