• Reklam
  • Reklam

ALANYA BELEDİYE MECLİSİ'NDEN DEV TESİSE ONAY

Alanya Belediyesi’nin 2020 yılı son meclis oturumu olan Aralık ayı toplantısında Cuma Pazarı’nın yıkılan yerine yapılması planlanan ve otopark, kapalı pazar alanı, sinema, kütüphane ile daha pek çok imkânı barındıracak tesise onay çıktı.

ALANYA BELEDİYE MECLİSİ'NDEN DEV TESİSE ONAY
02 Aralık 2020 - 13:22
Reklam

 

Alanya Belediyesi aylık olağan meclis toplantılarının Aralık ayı oturumu, COVID-19 tedbirleri kapsamında Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlık ettiği oturuma Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kerim Aydoğan ve Mehmet Ali Tekin, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Serkan Salvur, İyi Parti’den ise Hasan Basar, Hacı Mevlüt Zavlak ve Didem Dim Özaltın mazeretli olarak katılmadı.

“EŞ DOST ZİYARETLERİNE ARA VERMELİYİZ”

Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, gerek dünyada gerekse ülkemizde yayılım eğilimini arttıran COVID-19 salgınının hayatımızda yeniden ciddi kısıtlamalara neden olmaya başladığını belirterek tüm vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaya davet etti. Başkan Yücel, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kış aylarının gelmesi ile birlikte salgının yayılımı hızlanmış; vaka ve ölüm sayıları maalesef katlanarak artmıştır. Şehrimizde salgının hızını yavaşlatmak için hep birlikte mücadele etmeli, sağlık çalışanlarına destek vermeliyiz. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için lütfen devletimizin, bilim kurulu ve sağlık bakanlığımızın açıkladığı yasaklara uyalım. Kapalı ve kalabalık ortamlara girmeyelim, kesinlikle eş dost akraba ziyaretleri yapmayalım. Hijyen, maske ve mesafe kurallarına özen gösterelim.

“MUSTAFA ARAS’IN KAYBI HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ”

COVID-19 dolayısıyla kaybettiğimiz, bu çatı altında birlikte mesai yaptığımız Meclis Üyemiz, değerli büyüğüm Mustafa Aras’a ve kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Şu an hastanede ve evlerinde tedavi gören tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’in sağlığına kavuşmuş olması bizleri çok mutlu etti. En kısa sürede görevinin başına dönmesi temennisiyle başkanımıza tekrar geçmiş olsun” dedi.

“KENTTEKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”

“Alanya Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin kentimizde hiçbir engelle karşılaşmadan huzurla mutlulukla yaşayabilmesi bizim en büyük gayemizdir” diyen Başkan Yücel, “Bu hedefle yeni hizmet ve projeleri hayata geçiriyoruz. ‘Engelsiz Kent Alanya’ sloganıyla, Engelsiz Kent Yönetmeliğimiz kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde Alanya, Dünya Engelliler Vakfı tarafından ‘Erişilebilir Şehir’ ilan edilmiştir. Alanya Belediyesi olarak engelli birey ve ailelerine destek vermeye, onların hayat mücadelelerinde yanında olmaya, günlük yaşamlarında karşılaştıkları engelleri kaldırmak için çalışmaya var gücüyle devam edeceğiz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum