YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Dolandırıcılık zanlıları adliyede

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ‘Kredi kartı kopyalama sureti ile kötüye kullanma’ suçu kapsamında gözaltına alınanların sayısı 6 kişiye yükseldi. Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorguları tamamlanan 6 zanlı adliyeye sevk edildi.

20-09-2019 07:34:04
249


Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’nın Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü dolandırıcılık operasyonu kapsamında şüpheli Hakan Ü. ve İsa K.’nin ev ve araçlarında arama yapıldı. Yapılan aramalarda çeşitli bankalara ait çok sayıda POS cihazları, kredi ve banka kartları, cep telefonları, 72 Bin 720 TL, 1200 Dolar ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerin Manavgat, Side’de bulunan konaklama tesisi ve lokantalarında yapılan aramada ise kaçak alkol, eski dönemlere ait tarihi sikke ve silah mermisi ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde Hakan Ü. ve İsa K., Alanya’da Özcan D. ve Maksut S'de Manavgat’ta gözaltına alındı. 
Dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan 4 şüphelinin ardından  Jandarma ekipleri soruşturma kapsamında Alanya'da Faruk B, ve Ali Ç'yi yakalayarak gözaltına aldı.
6 şüpheli ifadelerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildiler.

 

Bu habere yorum yapın