YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Alanya Yaylakonak güvenli ve konforlu ulaşıma kavuştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Yaylakonak Mahallesi yolundaki asfalt çalışmalarını tamamladı. 11 kilometrelik yolun asfaltlanmasıyla 23 mahalle ve Gazipaşalıların yaylalara ulaşımı daha güvenli ve konforlu hale geldi.

19-09-2019 09:14:58
88


Alanya’nın Demirtaş Vadisi’nde yer alan ve bölgedeki birçok mahallenin yayla güzergâhıüzerinde bulunan Yaylakonak yolunun dar olması nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşanıyordu.Bölge halkı ve mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi yolu yatırım programına aldı. Demirtaş grup yolu ile Kuşyuvası yoluna bağlanan noktaya kadar olan 11 kilometrelik bölüm önce genişletildi.
ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Alt yapı ve stabilize çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri ardından yolu sathi asfaltla kapladı. 3 kilometreli Ağustos ayında
asfaltlanan yolun kalan 8 km’si ise geçen hafta içinde tamamlandı. Böylece bölgede 23 mahalle ile Gazipaşalıların yaylaya gitmek için kullandığı yolda sürücüler, daha konforlu ve rahat bir seyahat yapabilecek.

Bu habere yorum yapın