YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Şifayı Alanya’da buldu

Doğduğu günden bu yana egzama hastalığıyla mücadele eden ve birçok tedaviye rağmen sonuç elde edemeyen Fransız Soraya Ghezelbash, Alanya’da akupunktur ve ozon tedavileriyle iyileşerek sağlığına kavuştu

26-07-2019 10:14:46
28

FRANSA’DA yaşayan Soraya Ghezelbash (35), doğduğu günden bu yana egzama (deri hastalığı) nedeniyle çeşitli hastanelere giderek şifa aradı.  
Birçok tedaviye rağmen egzamanın yüz ve boyun bölgesindeki artışından endişelenen Ghezelbash, kuzenine ziyaret için geldiği Türkiye’de internetten araştırmalar yaptı. Araştırmaların ardından Ghezelbash, Alanya'da özel bir sağlık merkezine geldi. Burada Dr. Recep Çelik tarafından tedaviye alınan Ghezelbash'a, akupunktur ve ozon gibi çeşitli uygulamalar yapıldı. Yaklaşık 2 aydır tedavisi süren Ghezelbash sağlığına kavuştu. 
‘HASTAMIZIN ŞU ANKİ DURUMU OLDUKÇA İYİ’ 
Uyguladığı tedavi hakkında bilgi veren Dr. Recep Çelik, Soraya Ghezelbash’in tedavi için Fransa’dan geldiğini belirterek, yüzünde ve boynunun farklı bölgelerini kaplayan egzaması olduğunu aktardı. Çelik, "Soraya Ghezelbash, uzun yıllardan beri egzama hastalığıyla savaşıyordu. Bize tedavi için 1 ay önce geldi. Hastayı tedaviye aldık ve kendi yöntemlerimizi uygulamaya başladık. İlk önce beslenmesini kontrol altına aldık, daha sonra akupunktur ve ozon gibi tedaviler uygulayarak hastamızı iyileştirdik. Hastamızın şu anki durumu oldukça iyi ama biraz daha diyete devam etmesi gerekiyor. Diyetten sonraki dönemde ise normal hayatını sağlıklı bir şekilde yaşar” dedi. 
‘DOĞDUĞUMDAN BERİ EGZAMA HASTALIĞIYLA SAVAŞIYORUM’ 
Kuzenini ziyaret için Türkiye’ye gelen Soraya Ghezelbash, internetten araştırma yaparak bu tedavi merkezini bulduğunu aktardı. Ghezelbash, "Durumum kötüleşince acil doktor aramaya başladık ve kuzenimle beraber internetten araştırmalar yaptık. Kuzenim daha sonra burayı buldu ve tedavi için geldik. Doğduğumdan beri egzama hastalığıyla savaşıyorum. Doktor iyi yaklaşıyor bize, hem psikolojik olarak, hem de tedavi amaçlı rahatlatıyor. Ekibin ilgi alakası da çok iyi, yardımcı oluyor. Doktorumuz herhangi bir ilaç tedavisi uygulamıyor, vücudumuzdaki dengeyi sağlıyor ve yiyeceklerimizi seçmemizi sağlıyor. Geldiğim zamana göre yüzde 80 daha iyiyim şu an” diye konuştu.

FOTO GALERİ

Bu habere yorum yapın