YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

‘Hiç kimse turizmi baltalayamaz’

Turistlere sahte altın satarken yakalanan ve tutuklanan sahte kuyumcunun işyeri ruhsatı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla iptal edildi

14-06-2019 06:16:42
7

ALANYA Belediyesi haftalık encümen toplantısı dün Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Encümen üyeleri Kerim Ertekin, Emine Çalış ve Mehmet Şenli’nin de katıldığı encümen toplantısı sonrası basın açıklaması yapan Başkan Yücel gündemi değerlendirdi. Başkan Yücel, encümende 40 yakın mülkün kiralama ihalesini yaptıklarını söyledi. Son günlerde terör olaylarının yeniden arttığını belirten Başkan Yücel, şehitlere Allah’tan rahmet diledi. Alanya’nın tanıtımında büyük pay sahibi olan 19 Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin 15 Haziran Cumartesi günü saat 17.30’da Atatürk Anıtı önünden Yörük göçüyle başlayacağını belirten Başkan Yücel, tüm vatandaşları üç gün sürecek etkinliklere ve konserlere davet etti.
ÜNLÜ SANATÇILAR ALANYA’YA GELİYOR
Bu yıl festivalde Osmanlı ve Selçuklu medeniyetlerinin izlerini taşıyan öğelerin ön planda olacağını söyleyen Başkan Yücel, “Osmanlı kültürünü festivale gelen yabancı misafirlerimize tanıtacağız. 2019 yılının Türkiye-Rusya arasında kültür ve turizm yılı olması nedeniyle Rusya’dan gelecek olan kardeş şehirlerimiz için kendi kültürlerini tanıtabilecekleri alanlar oluşturulacak. Bu kapsamda çeşitli gösteriler ve etkinlikler yapılacak. Kültür ve sanat, yeme ve içme stantları da üç gün boyunca İskele Şelale Meydanı’nda yer alacak. İlk gün Bülent Ersoy, ikinci gün Yalın ve üçüncü gün de Ajda Pekkan konserleri ücretsiz olarak halkla buluşacak. Konserlere girişler her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olacak” dedi.
SAHTE KUYUMCUNUN RUHSATI İPTAL
Danimarkalı turist çifte sahte altın satmaktan tutuklanan M.T.’nin işyerinin ruhsatının iptal edildiğini söyleyen Başkan Yücel, “Tüm esnafın ahilik kuralları dışına çıkmamalarını istiyoruz. Ama maalesef zihniyeti bozuk bu tür kişiler toplumun kazanılmış temel değerlerini yok etmek için çaba sarf ediyorlar. Şunu hiçbir zaman unutmasınlar ki burası Türkiye Cumhuriyeti, burası bir hukuk devleti ve bunu yapan kişiler her zaman cezasını çekecektir. Hiç kimsenin Alanya’nın adını bu şekilde kötüye çıkarmaya hakkı yok. Huzuru bozmaya çalışanlara daima engel olacağız” diye konuştu.

Bu habere yorum yapın