YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

CHP’de ‘Meclis’ gerginliği

Alanya Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısına CHP grubunda yaşanan ayrılık damga vurdu. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görevli olan CHP’li Yılmaz Bağışlar’ın kabul oyu kullandığı maddelere CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci itiraz ederek ret oyu kullandıklarını açıkladı

12-06-2019 16:00:11
150

ALANYA Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Meclis toplantısında MHP’li Meclis Üyesi Kerim Aydoğan hariç tüm meclis üyeleri hazır bulundu. Toplantının gündem maddelerine geçilmeden önce partilerin grup sözcüleri söz aldılar. CHP’li Erkan Demirci, çevre haftası münasebetiyle belediye bünyesinde gerçekleştirilmesi gereken çalışmalara dikkat çekerken, İyi Partili Hacı Mevlüt Zavlak da bayram tatili boyunca turist akınına uğrayan Alanya’da, artan nüfusla birlikte yaşanan sorunlara değindi.
CHP’NİN SURİYELİ KARARINA TEPKİ
Ak Partili Mehmet Ali Kiriş ise Gazipaşa’da CHP ve İyi Parti’li meclis üyelerinin, CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın çekimser kalmasına rağmen kabul oyu kullanarak aldırdıkları Suriyelilere ilişkin kararı değerlendirdi ve “İnsan haklarına aykırıdır” dedi.
CHP GRUBUNDA NELER OLUYOR? 
Yapılan konuşmaların ardından toplantının gündem maddelerine geçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu gündem maddelerinin değerlendirmesinde CHP’li Yılmaz Bağışlar ile diğer meclis üyeleri arasındaki ayrılık dikkat çekti. CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci komisyonun CHP’li üyesi Yılmaz Bağışlar’ın İyi Parti’li komisyon üyesi Fikret Arık’a rağmen kullandığı kabul oylarına karşılık söz alarak, CHP grubu olarak ret oyu kullanacaklarını söyledi. Yapılan konuşmalar CHP’de şirketleşme süreciyle başlayan deprem etkisini de gözler önüne serdi. 
‘CK VATANDAŞIN KANINI EMİYOR’
AKEDAŞ Tesisler Müdürlüğü İnşaat ve Kamulaştırma Yöneticiliğinin, Okurcalar Mahallesi’nde bulunan trafo alanının TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına tahsis yapılmasına ilişkin karara CHP ve İyi Partili Meclis Üyeleri ret oyu kullandı. Ret oyuna gerekçe olarak da, mevzubahis alanın her ne kadar devlete tahsis ediliyor gibi görünse de, sürecin sonunda vatandaşın CK ile yani özel bir firmayla muhatap olduğu, mağduriyet yaşadığı gösterildi. Konuya ilişkin söz alan Demirci, “CK elektrik vatandaşımızın kanını emer gibi bir hizmet anlayışı içerisindedir. CK’ya bedelsiz verilmesine karşıyız” dedi. 
STRATEJİMİZ EYLÜL’E KADAR HAZIR 
Alanya Belediyesi’nin 2020-2024 yılları arasında belirleyeceği stratejik yol haritasının da konu edinildiği toplantıda geçmiş dönemde belirlenen hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığı da masaya yatırıldı. Yanı sıra Eylül ayına dek strateji planının bitirilerek ilgili makamlara sunulacağı açıklandı.
YILMAZ BAĞIŞLAR’DAN ÖRNEK ÖNERİ
Öte yandan CHP’li Yılmaz Bağışlar’ın Şehit Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin adının ailesinin yaşadığı Mahmutlar’daki sokağa verilmesi önerisi ile Alanya Belediyespor’un tesislerinden aylık 150 TL’ye istifade eden gençlerden para alınmaması önerisi ilgili komisyonlara havale edildi. Gençlerin spor yapması için ücret talep edilmemesi gerektiğini söyleyen Bağışlar, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin de bu tesislerden istifa etmesi gerek” dedi. Bağışlar ayrıca Mahmutlar’daki 20 dönümlük bir araziye Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in desteğiyle bir spor tesisi kazandıracaklarını kaydetti.

Bu habere yorum yapın