YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Ünlü sanatçı Göksel 19 Mayıs'ta konser verecek

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Alanya’da coşkulu geçecek. Bu amaçla bir dizi etkinlik düzenleyen Başkan Adem Murat Yücel, Alanyalı gençleri ücretsiz Göksel konserine davet etti

17-05-2019 18:25:20
89

ALANYA Belediyesi haftalık olağan encümen toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, önceki gün Hakkari'nin Irak sınır hattında bulunan Serabat üs bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’ye bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileklerinde bulundu. 16-19 Mayıs Gençlik Haftası’na ilişkin de mesajlar veren Başkan Yücel, kurtuluş zaferinin sembolü olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında hazırlanan kutlama programlarına ve düzenlenecek Fener Alayı’na tüm Alanya halkını davet etti.
‘TÜRK ULUSUNUN ÖZGÜRLÜK HATIRASI’
Başkan Yücel, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla birleşerek giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Türk ulusunun uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği gün olan 19 Mayıs 1919, bizler için bu yıl daha büyük bir anlam içermektedir. Bu yıl 100. yıldönümü kutlanacak olan bu şanlı bayram için hazırlanan kutlama programlarına tüm Alanya halkını davet ediyor, bu coşkuya herkesin ortak olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
GÖKSEL’DEN ÜCRETSİZ HALK KONSERİ
Etkinlikler çerçevesinde 19 Mayıs 2019 akşamı saat 20.30’da toplanacak kalabalık, saat 21.00’de Fener Alayı gerçekleştirecek. Yürüyüşün ardından 21.45’te ise Alanya Belediyesi arkasında hazırlanan sahnede günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirilecek. Saat 22.00’de ise Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan kutlamalar kapsamında Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Göksel ücretsiz halk konseri verecek.

FOTO GALERİ

Bu habere yorum yapın