YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Lucescu'yu böyle duyurdular!

Mircea Lucescu'nun Sir Alex Ferguson'dan sonra en çok kupa kazanan (32) hoca olduğu hatırlatarak, Beşiktaş'ı çalıştırılacağı öne sürüldü.

15-05-2019 11:20:45
34

Beşiktaş'ta Şenol Güneş’in yerine kimin teknik direktör olacağı konusunda söylentiler sürüyor. Başkan Fikret Orman’ın, “Yeni hocanın kim olacağını kongreden sonra açıklarız” şeklindeki sözlerine istinaden Avrupa ve Rumen basını yeniden Lucescu’nun ismini vitrine çıkartmaya başladı. Goal.com, Yunanistan’da oğlunun kazandığı şampiyonluğun kutlamalarına katılan Mircea Lucescu’nun, Beşiktaş’la anlaşmasının önümüzdeki hafta açıklanacağını iddia etti. 73 yaşındaki başarılı Rumen teknik adamın, daha önce Siyah-Beyazlı yönetimle görüştüğü ve anlaştığı da öne sürüldü.

GELECEK SENE DE DEVAM ETSİN!..
Oğlu Razvan Luscescu’nun PAOK’la yaşadığı şampiyonluğun kutlamalarında konuşan Lucescu şu ifadeleri kullandı: “Razvan geçen sene kazanması gereken bu kupayı, bu sezon kazandı. Ben de onunla bu özel gününde birlikte olmak ve sevincini paylaşmak istedim. Razvan her zaman futbolun kendisi için bir iş olduğunu bilmesi gerekir. Onu bir baba olarak tebrik ediyorum. Bu başarının benim için, PAOK ailesi için ne anlama geldiğini fark etmesini istiyorum. Ne olduğunu görmek harika ve gelecek sezon devam edeceğini umuyorum.”
BEN ÇOK FAZLA KUPA KALDIRDIM
Lucescu kendi kariyerine nasıl devam edeceği konusunda sır vermezken, şöyle devam etti: “Kariyerimde birçok kupa kazandım ve Razvan’ın bu anları tekrarlamasını istiyorum." İskoç Teknik Direktör Alex Ferguson’dan sonra Avrupa’da en çok kupa kazanan teknik direktör olarak tarihe geçen Lucescu’nun 32 kupası bulunuyor. 49 kupayla ilk sırada bulunan Alex Ferguson’un açık ara lider olduğu listede Mircea Lucescu’nun en yakın takipçisi 390 kupa kazanan Valeri Lobanovski olarak dikkat çekiyor.

Benzer Haberler

Bu habere yorum yapın