YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Başkan Yücel'e 'Lavrov' sözü verdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) iftar davetine katılmak için Alanya'ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti

13-05-2019 11:15:35
36

CUMHUR İttifakı'nın adayı MHP'li Adem Murat Yücel'i makamında ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu'nu Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve belediye personeli karşıladı.  Başkan Yücel’e ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulunan Bakan Çavuşoğlu, “Bugün Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i tebrik etmek için geldim. Seçimlerden hemen sonra telefonda tebrik etmiştim. Geçen gelişimde kendisi kardeş şehir ziyareti için yurtdışındaydı ve belediyede ziyaret edememiştik. Öncelikle bir kez daha canı gönülden tebrik ederim. Geçen 5 yıl içerisinde Alanya’mıza güzel hizmetlerde bulundu. Seçim zamanında gayet güzel ve uyumlu bir şekilde Cumhur İttifakı olarak güzel bir çalışma yaptık” dedi.
‘ALANYA HALKI GÖREVİ EHLİNE VERDİ’
Adem Murat Yücel’in önümüzdeki 5 sene için güzel projeler ortaya koyduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Halkımız hem geçen dönemki güzel hizmetlere teşekkür etmek için hem de gelecek dönemde de yine güvendiğini vurgulamak için çok güçlü bir şekilde tekrar kendisini destekledi. Bundan sonra başkanımızın Alanya halkına sunduğu proje ve vaatlerimizi hayata geçireceğimizden hiç şüphemiz yok. Biz de kendisine elimizden gelen tüm desteği teşkilatlarımız olarak vereceğiz. Ankara’dan bitmesi gereken tüm işlerin takipçisi olacağız. El ele, omuz omuza çalışarak Alanya’mıza hak ettiği hizmetleri inşallah yerine getireceğiz. Alanya’mız çok daha güzel olacak. Alanya bizim için kıymetli. İlk turizm Alanya’da başladı. Dolayısıyla Alanya turizmin başlangıç noktasıdır. Bu sene turist sayısı ve Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na inen uçak sayısı artıyor. Bundan sonraki süreçte sayı artarken kaliteyi de inşallah artıracağız” diye konuştu.
‘DESTEĞİNİ HER ZAMAN HİSSEDİYORUZ’
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Bakan Çavuşoğlu’na bu yoğun gündemine rağmen kendisini ziyaret ettiği için teşekkür etti. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Bakan Çavuşoğlu’nun desteğini her zaman hissettiklerini ifade eden Başkan Yücel, “Alanya her zamankinden daha güçlü bir yapıyla önümüzdeki 5 yıla hizmet edecek. Bakanımızın destekleriyle Alanya’ya bugüne kadar görmediği ve almadığı hizmetleri kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu’nu 15-17 Haziran tarihleri arasında bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek Alanya Belediyesi Turizm ve Sanat Festivali’ne davet eden Başkan Yücel, “Rus turistlerin Alanya’ya ilgisinin artmasından dolayı, bu pazardan aldığımız pazar payını arttırmak adına bu yıl festivalimizi ‘Rus Yılı’ ilan ettik. Sizleri de aramızda görmek isteriz” dedi. Bakan Çavuşoğlu da, “Mademki bu yıl Rus Yılı ilan edildi, ben de Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u festivale davet edeceğim. Müsait olursa muhakkak katılacaktır” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Yücel, Bakan Çavuşoğlu’na Selçuklu ambleminin olduğu tablo ve çeşitli hediyeler verdi.

FOTO GALERİ

Bu habere yorum yapın