YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

Yurtdışında %100 iş garantili eğitim programı

KIP Ukrayna'da Türk öğrenciler için %100 üniversite okuma, %100 bitirme ve 3000 € maaşla %100 iş bulma garantisi veriyor.

01-05-2019 11:54:49
104

KIP açıklamasında:

"Ukrayna’da Üniversiteden mezun olması ile Avrupa’da tanınan, onaylanmış ve belgelenmiş ve Bologna hükümlerine uygun olan diploma verilir.

Birkaç yıl sonra yüksek eğitim kurumu mezunu olup diplomasını  kazanmak ve eğitiminin dünyanın 180’den fazla ülkesinde tanınmasını istiyor musun? Seyahatler, diğer ülkelerin kültürleri, yabancı diller ile ilgileniyor musun? Ülkenin en perspektifli ve çabuk büyüyen sektörlerinden  birinde yetenekli ve yüksek maaşı kazanan uzman olmayı hayal ediyor musun? İhtisas seçimi ile yardım vereceğiz ve orta okullar ve liselerin mezunlarını Ukrayna’nın iki en prestijli yüksek eğitim kurumlarının enerji fakültelerinde yüksek teknik eğitimi almaya davet etmekteyiz.

1. Kyiv şehri İgor Sikorski Politeknik Enstitüsü.
2. Odesa Milli Politeknik Üniversitesi.

Ukrayna’da toplam 15 üniteye sahip 4 nükleer santral var, bunlarda biri Zaporijya Nükleer Santrali, toplam kapasitesi olan 6000 MWt 6 adet VVER ünitesine sahip olmakla Avrupa’da  en büyüktür. Nükleer santral üniteleri (hepsi VVER) sayısına göre  Ukrayna, dünyada 10. ve Avrupa’da 5’ncidir. Zaporijya Nükleer Santrali Eğitim Dairesi, nükleer santral personelleri için güncel eğitim tesisi olup güç reaktörü simülatörü de vardır. Böylece nükleer santral servis personelleri, simülasyon amaçlı teknik araçların geniş yelpazesini deneyebilirler.

Türkiye’de çalışma perspektifleri

Akkuyu Nükleer Santrali, Türkiye’deki ilk nükleer santral projesidir. Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri arasında 2010 yılı Mayıs arasında imzalanan sözleşme gereğince yerine getirilmektedir. Akkuyu Nükleer Santrali VVER-1200 üniteleri, 3+ nesil teknolojileri ile yapılmıştır. Bu teknolojiler, en güncel olup bütün geçerli düzenlemelere uygun güvenlik sistemleri ile donatıldı. Bu, Novovoronezhskaya Nükleer Santrali-2 (Rusya, Voronezh İli) ana projesi esaslı nükleer santralin Rusya projesidir. Novovoronezhskaya Nükleer Santrali’nin 1 Nolu ünitesi, 27 Şubat 2017’de devreye alınmıştır. Akkuyu Nükleer Santrali tamamlandıktan sonra kapasitesi 4 800 MWT olacak, her yıl 35 milyar KWt/saat elektrik enerji üretilecek. Kullanım süresi 60 yıl olup 20 yıl daha temdit imkanı vardır.

Nükleer enerji Alanı mezunları, nükleer teknolojilerin uygulandığı büyük teknik tesislerde çalışmaktadır: nükleer santralleri kontrolü, montajı, tamiri ve ayarlarını gerçekleştirmektedir. Nükleer santraller ekipmanlarındaki nötron-fiziksel, ısı hidrolik süreçleri modellemesi, nükleer santraller güvenliği sağlaması, bu gibi tesislerdeki risk yönetimi ve veri tabanı işlemesi ile uğraşmakta, nükleer ve radyasyon güvenliğine ilişkin uluslararası projelerde çalışmaktadırlar.

Nükleer enerji Alanı mezunları, nükleer santraller ve nükleer enerjetik tesislerinde çalışmak üzere eğitim görürler. Mezunlarımız dünyanın birçok ülkesinde bugün başarı ile çalışırlar.

Bölümümüzün bilimsel faaliyeti, ulusal öneme sahip iki karşılıklı bağlı görevin çözmesini sağlamasına yöneliktir:

1. Enerji endüstrisi, sanayi, sosyal alanlarında üretimin enerji verimliliği artırması, enerji üreten ve kullanan tesisler, ısıtma teknolojilerinin verimliliği, güvenliği artırması, güç sanayii, güç makine mühendisliği ve ısıtma alanlarının ürünleri, işleri ve hizmetleri rekabet gücü artırmasına yönelik Ar-Ge çalışmaları.

2. İleri, temel ve uygulamalı bilimsel araştırmalar ve tasarımların eğitim süreci ile organik birleştirilmesi yardımı ile mühendislik ve bilim elemanlarının eğitim düzeyi artırması.

Bütün faaliyetlerimiz IAEA (International Atomic Energy Agency) tarafından kontrol edilir.

Avantajlarımız:
- 10 aylık genel eğitim programına kayıtlı olup tamamlaması, üniversiteye kayıtlı olmanızın %100’lük garantisidir.
- İki yüksek eğitim kurumunda yabancı öğrenciler için bölümler mevcuttur.
- Her yıl 5000’den fazla yabancı öğrenci, mezun olup Avrupa’da tanınan mesleki diplomaları alırlar.
- Dünyada muadilleri olmayan faaliyetteki güç tesisleri ve özel eğitim merkezlerinde uygulama deneyimi ve bilgiler paylaşımı.
- Teklifimizin kuşkusuz avantajı, Ukrayna’nın iki en pahalı şehrinde öğrenci kampüslerinde en düşük konaklama ücreti ve en düşük eğitim fiyatıdır.

Bu açıklamalarımız doğrultusunda, Türk öğrenciler için %100 üniversite okuma, %100 bitirme ve 3000 € maaşla %100 iş bulma garantisi veriyoruz." sözlerine yer verdi.

Detaylı Bilgi ve İletişim : +90 555 075 30 30

Kurum Web Sayfası : https://www.istudent.kpi.ua (Türkçe sayfası mevcuttur)

Bu habere yorum yapın