YENİ NESİL GAZETECİLİK


                  

GZP'de Litvanya sevinci

Litvanya'nın Vilnius kentinden Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) direkt seferlerle gelmeye başlayan ve ilk seferinde 189 yolcuyu Alanya’ya getiren Getjet Havayolları’na ait uçak, dün sabah havacılık geleneği olan su takı töreni ile karşılandı

09-04-2019 19:42:40
129

LİTVANYA'NIN Vilnius kentinden Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) direkt seferlerle gelmeye başlayan ve ilk seferinde 189 yolcuyu Alanya’ya getiren Getjet Havayolları’na ait uçak, dün sabah havacılık geleneği olan su takı töreni ile karşılandı. Karşılama programına Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve çok sayıda turizmci katıldı. Litvanya’dan ilk kez Gazipaşa’ya inen Getjet Havayolları’na ait Airbus A320 tipi uçak, Alanya’ya 189 yolcu getirdi. Yolcular, çiçek ve çilek ikramlarıyla karşılandı. Uçuş ekibi ile de geleneksel pasta kesim töreni gerçekleştirildi ve çeşitli hediyeler verildi. Getjet ile Litvanya’nın Vilnius kentinden GZP'ye haftada karşılıklı 5 sefer düzenlenecek. Litvanya’nın Vilnius kentinden Gazipaşa Havalimanı’na sabah 08.50’de iniş yapan uçak, GZP’den de yeniden Vilnius’a gitmek üzere sabah 09.50’de kalkış yaptı. Yaz döneminde daha da artması beklenen seferler, ilk planlamaya göre Ekim ayına kadar sürecek. 
'UÇUŞ AĞIMIZ GİDEREK BÜYÜYOR'
Karşılama töreninin ardından açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, "Bugün çok sevinçliyiz. Türkiye turizminin göz bebeği Alanya için çok faydalı bir ana tanıklık ettik. Getjet Havayolları’nı Alanya’da görmek, üstelik tam dolu şekilde seferlerini yapıyor olması mutluluk verici. Bu seferler inşallah katlanarak devam edecek. Bizler Alanya Belediyesi olarak, Gazipaşa Belediyesi ve TAV yetkilileri ile sürekli temas halinde bulunuyoruz ve bölgemizi daha da canlandıracak çalışmalar için zemin hazırlamaya çalışıyoruz. Çeşitli girişimler sonucunda uçuş ağımıza Litvanya da eklendi. Alanya ve bölgemiz için tüm gayretlerimiz devam edecek" diye konuştu.

FOTO GALERİ

Bu habere yorum yapın