Anasayfa » Güncel » Demirtaş Köprüsü'ne görkemli açılış

Demirtaş Köprüsü'ne görkemli açılış

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yaptırdığı Demirtaş Köprüsü ve spor sahası açılışı, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi

2010 YILINDA yaşanan sel nedeniyle büyük hasar gören ve Demirtaş halkının dört gözle beklediği Demirtaş Köprüsü'nün ve spor sahasının açılışı binlerce vatandaşın katılımıyla büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Aliefendi, İspatlı, İshaklı, Seki ve Kargıcak Mahallesi’nin hizmetine sunulan Demirtaş Köprüsü’nün yanı sıra spor tesisinin açılışı vatandaşlarla hep birlikte kurdele kesilerek yapıldı. Bölge halkının yıllardır her an çökecek korkusuyla kullandıkları köprünün 50 metre yakınına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından geniş ve modern bir köprü yaptırıldı.
AÇILIŞ TÖRENİNDE İZDİHAM YAŞANDI
Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Adem Murat Yücel, yapımı tamamlanan Demirtaş Köprüsü’nün açılış töreni için bölge halkı ile buluşurken, planlanan süreden daha erken biten spor tesisinin ve seçim koordinasyon merkezinin açılışı da aynı gün gerçekleştirildi. Toplu açılış töreni tarzında geçen buluşmada bölge halkı Başkan Yücel’e yoğun ilgi gösterdi. Binlerce vatandaşın katılımıyla yapılan törende yeni yapılan duble yol da izdiham nedeniyle kapatıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşunun ardından Alanya Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan bir tanıtım filmi yayınlandı.
MUHTAR MECEK’TEN TEŞEKKÜR PLAKETİ
Filmin gösteriminin ardından Demirtaş Mahallesi Muhtarı Ramazan Mecek bir konuşma yaptı. Mecek, geride kalan 5 yılda bölgeye yaptığı başta Demirtaş Düğün ve Kongre Salonu olmak üzere tüm hizmetler nedeniyle Başkan Yücel’e teşekkür etti. Muhtar Mecek ile Demirtaş Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Yalçıner, bölgeye yaptığı hizmetler için Adem Murat Yücel’e bir de teşekkür plaketi takdim ettiler. Plaket töreninin ardından MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan bir konuşma yaptı.
TÜRKDOĞAN: YAPILAN HİZMET ORTADA
Türkdoğan, "5 yıldır hizmetleriyle gurur duyduğumuz Adem Murat Yücel'in Alanya’nın 102 mahallesine yaptığı hizmetler gibi Demirtaş'a da yaptığı hizmetler ortada. İşte Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi, gerçekten çok güzel bir eser oldu. Yine Yenidamlar Köprüsü'nün açılışı, MHP'nin üretken belediyecilik anlayışıyla halka hizmeti Hakk’a hizmet sayan Başkan Yücel’e ve MHP'ye nasip oldu” dedi.
‘SİZİN SEVGİNİZ OLMASA YAPAMAZDIK’
Türkdoğan'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Yücel, Demirtaş ve doğu bölgesinin her zaman kendilerini desteklediklerini ve kucak açtıklarını söyledi. Bölgenin sahilinden yaylasına kadar her noktasına hizmet ettiklerini belirten Başkan Yücel, "Sizlerin desteği ve sevgisi olmasa, benim ve ekibimin arkasında bir kale gibi durmasaydınız biz bu hizmetleri yapamazdık. Sizler 2014 seçimlerinde yanımızdaydınız, bizi Büyük Alanya’nın başkanlığına taşıdınız. Alanya’ya ve bölgemize hep birlikte çağ atlattık. 5 yıl aradan sona yeniden sevginizle ve desteğinizle yan yana, omuz omuza, gönül gönüleyiz. Öncelikle desteğiniz, güveniniz, sevginiz ve kardeşliğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz” dedi.
‘YENİ KÖPRÜNÜZ HAYIRLI OLSUN’
Hep birlikte Demirtaş bölgesinin yıllardır kanayan yarasına son verdiklerini ifade eden Başkan Yücel, "Demirtaş Köprüsü’nün açılışını sizlerle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır ‘ha yıkıldı, ha yıkılacak’ denilen, herkesin üzerinden korkarak geçtiği, bir türlü yapılamayan bu köprüyü hizmete açmak hamdolsun ki bizlere nasip oldu. Siz istediniz, biz yaptık. 22 kırsal mahallenin hizmetine sunduğumuz Demirtaş Köprüsü, Alanya’ya, bölgeye ve Demirtaş halkına hayırlı uğurlu olsun. Bizim için esas olan gönülden gönüle köprüler kurabilmektir. Bizler, sizlerin sevgisini, rızasını ve muhabbetini kazanabildiysek, sizlerin gönlünüzde yer edinebildiysek, ancak o zaman kendimizi sizlere hizmet etmiş sayarız. Biz, sizlerin hayır duaları ile sevgisi ile bugünlere geldik.  İnşallah yine sizlerin destek ve teveccühleri ile Alanya’ya, 102 mahallemize ve Demirtaş halkına en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
‘MERKEZDE NE VARSA KIRSALDA DA VAR’
Bölgeye ve Alanya'ya yaptığı yatırımları hatırlatan Başkan Yücel, "Eşit ve adaletli şekilde hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimizde, 'Merkezde ne varsa, kırsal mahallelerde de aynısı olacak' demiştik. İşte bugün bu sözümüzü bir kez daha yerine getiriyoruz. Artık, sözlerle vaatlerle değil, bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızdayız. İşte Kültür Merkezi, İşte Demirtaş Hayvan Barınağı, İşte Sedre Av Köşkü ve işte Demirtaş Köprüsü. Bölgemize kazandırdığımız eserlerden biri de, Çamlıca Mahallesi’nde inşaatı devam eden çok amaçlı salon projesidir. Çamlıca Sosyal Tesisi tamamlandığında muhtarlık ofisinden doktor odasına ve düğün salonuna kadar ihtiyaç duyulan her şey Çamlıca ve civar bölgelerde yaşayan kardeşlerimizin hizmetinde olacak” dedi.
‘KIRSALDA ASFALT REKORU KIRDIK’
Alanya merkezde, mahallelerde ve tüm yaylalarda başlattıkları asfalt seferberliği ile vatandaşın huzurla ve güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdıklarını söyleyen Başkan Yücel, “Kırsal bölgelerimizde birçok yer, cumhuriyet tarihinden bu yana alamadığı yatırımları ve hizmetleri bizim dönemimizde aldı. Merkez, batı ve doğu mahallelerin sadece yaylalarına toplam 160 kilometre asfalt yaparak tarihi bir rekor kırdık. Siz de görüyorsunuz, artık yayla yolları bile genişliğiyle, asfaltıyla ve konforuyla şehir merkezindeki yollar gibi dört dörtlük oldu. Geçtiğimiz yaz Taşatan’dan Demirtaş’a kadar tüm yayla yollarını asfaltlayarak sizlere verdiğimiz sözü tuttuk. Artık, ‘Taşatan’dan çıkan bir vatandaşımız, aracının tekerine toprağı değdirmeden Gören, Samsa, Köprübaşı, Gömürgen, Kadıyakası, Gökbel, Sarımut, Dikmetaş, Söğüt, Tokar, Kaş ve Koçdavut yolundan Demirtaş’a iniyor. Biz verdiğimiz sözü tutarız. Demirtaş ve bölgemize yapacaklarımız daha bitmedi. İnşallah Demirtaş’a kazandırdığımız Kültür Merkezi’nin aynısını Kargıcak, Mahmutlar,  Konaklı ve İncekum için de yapacağız. Konaklı ve İncekum’un temelini attık. Mahmutlar ve Kargıcak’ın projesi hazır. Gelecek dönemin ilk aylarında temelini atacağız” dedi.
‘ÇAYARASI CAZİBE MERKEZİ OLACAK’
Yeni dönemde bölgeye yapacağı yatırımları ve projelerini anlatan Yücel, "Bölge halkımızın yaz aylarını geçirdiği Çayarası Yaylası’nda inşa ettiğimiz Çarşı Merkezi’ni bu yayla sezonu öncesinde hizmete açıyoruz. Dükkanları ve camisi ile yaylalarımızda Yörük kültürünü yaşatacağız. Lokantasından berberine ve fırınına kadar birçok hizmete aynı anda ulaşabileceksiniz. Çayarası Çarşısı’nda inşallah bir sağlık ocağını da hizmete açacağız. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştük. Bakanımızın destekleri ile buraya doktor atamasını da gerçekleştireceğiz. En küçük bir rahatsızlıkta Alanya’ya inmeye gerek kalmadan yayla sakinlerimizin tedavileri orada yapılacak” dedi.
‘DEMİRTAŞ TARİHİN MERKEZİ OLACAK’
Demirtaş’ın en önemli tarihi değerleri arasında yer alan 800 yıllık Av Köşkü’nün restorasyonunu tamamladıklarını ve 2-3 ay gibi kısa bir süre sonra Avcılık Müzesi olarak yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açacaklarını müjdeleyen Başkan Yücel, “Demirtaş’ın Syedra Kalesi de bizim için Alanya Kalesi gibi değerli bir kültürel mirastır. Gelecek dönemde Syedra Kalesi’ni de Sedre Av Köşkü gibi restore edip kültür turizmine kazandırmaya çalışacağız. Alanya denilince nasıl herkesin aklına Alanya Kalesi geliyorsa, Demirtaş denilince de artık herkesin aklına Syedra Kalesi gelecek. Bölge gençliğimiz için bir spor sahasını yaparak hizmete açtık. Demirtaşspor’a kullanması için burayı tahsis ettik. Gençlerimize ve Demirtaş bölgemize hayırlı olsun. Demirtaş’a bir de fakülte kurulması için mücadele edeceğiz. Demirtaş’ı eğitimin merkezi yapacağız. Bu dönemde Kestel ve Payallar’a nasıl iki lise yaptıysak, inşallah gelecek dönemde Demirtaş’a bir de fakülte kazandıracağız. Biz sağlıktan eğitime, spordan sosyal ihtiyaçlara kadar her türlü talebe cevap vermeye çalışırken, bir yandan da vatandaşlarımızın ekmeğini ve aşını büyütmeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın cebindeki parayı arttırmaya, yeni iş olanakları sağlamaya gayret ediyoruz. Kırsal mahallelerimizde yerinde kalkınma projelerimizi uygulayacağız. Tarım ve hayvancılığı ücretsiz fidan ve yem gibi projelerimizle destekleyeceğiz. Her mahallemizi kendine özgü değerleri ile koruyup, destekleyip, kalkındıracağız” dedi.
SAPADERE’YE İPEK KOZASI KÖYÜ PROJESİ
Demirtaş bölgesini bir cazibe merkezi yapacaklarını belirten Başkan Yücel, “Kanyonuyla ünlü Sapadere’yi bir ipek kozası köyüne dönüştürüp turizme açacağız. Yine Demirtaş’a bir fuar merkezi kazandırarak bölgenin gelişmesini sağlayacağız. Yeşilöz-Aydap Sahil Yolu’nu bisiklet, yürüyüş ve koşu parkuru olarak düzenleyeceğiz. Yeşilöz bölgesi yapacağımız düzenlemelerle Alanya’nın en büyük spor ve yürüyüş alanlarından biri olacak ve cazibe merkezi haline gelecek. Alanya Gazipaşa Havalimanı’na yakınlığının avantajıyla yeni dönemde yapacağımız yatırım ve projelerimizle Demirtaş bölgesi gelişecek, bölge ekonomisi büyüyecek. İşsiz gençlerimize yeni iş imkanları doğacak, esnafımız daha çok kazanacak, bölgede yaşayan herkesin yüzü gülecek” dedi.
AÇILIŞA BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI
Başkan Yücel, konuşmasının ardından Demirtaş Yenidamlar Köprüsü’nün yapımını üstlenen Demirceylan İnşaat firması sahibi Murat Demirceylan’a plaket takdim etti. Başkan Yücel bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra hem mobil futbol sahasının hem de Yenidamlar Köprüsü’nün açılış kurdelesini vatandaşlarla birlikte kesti.

HABER GALERİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yaptırdığı Demirtaş Köprüsü ve spor sahası açılışı, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi

Yorum Yaz

Kalan karakter sayısı : 500