Anasayfa » Turizm » 'Türkiye'ye karşı sistematik bir karalama var'

'Türkiye'ye karşı sistematik bir karalama var'

6 Mart Çarşamba günü 53. kez kapılarını açan ITB Berlin Turizm Fuarı dün sona erdi. Fuarda Türkiye aleyhinde yapılan haberlere rağmen yaşanan talep artışı dikkat çekti

DÜNYANIN en büyük turizm fuarı olarak kabul edilen ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı tamamlandı. 6-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB'de bu yıl aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 181 ülkeden 10 bin katılımcı yer aldı. ITB'ye Türkiye'den 100'ün üzerinde otel, tur operatörü, seyahat acentesi ile turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlar katıldı. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan Türkiye standında dünyanın bilinen en eski tapınak merkezi olarak kabul edilen Şanlıurfa yakınlarındaki Göbeklitepe'nin tanıtımına ağırlık verildi. Stantta, Türkiye'nin deniz ve güneşinin yanı sıra son yıllarda sayıları artan golf merkezleri, mavi yolculuk, termal sağlık turizmi ve bisiklet gibi doğa sporu imkanları da tanıtıldı.

‘ITB ÖNCESİ KAMPANYA BAŞLATILIYOR’
Fuara, ITB öncesi Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden Bild’in ‘Türkiye’ye tatile giden herkes tutuklanacak’ başlığı ile yayınladığı haber ve bu habere rağmen Türkiye talebinde yaşanan artış damgasını vurdu. Konuya sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim "Almanya’da ITB Berlin Fuarı öncesinde (her mart ayında) medyada Türkiye aleyhine sistematik bir kampanya başlatılıyor. Almanya’daki Türk ve Türk dostu gazeteciler bu algıyı çürütmek için çabalıyorlar. KGK (www.kureselgazetecilerkonseyi.org) olarak biz de onlara destek veriyoruz" dedi. 

ALANYA'DAN KİMLER KATILDI?
Dev fuara Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTAV (Alanya Turizm Tanıtma Vakfı) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, ALTİD (Alanya Turistik İşletmeciler Derneği) Başkanı Burhan Sili ve Alanyalı turizmciler katıldı. 

ITB'YE KATILAN ALANYA OTELLERİ 
Lonicera, Safir, Azura, Kirman, ASKA, Dizelya ve Adenya.

HABER GALERİ

6 Mart Çarşamba günü 53. kez kapılarını açan ITB Berlin Turizm Fuarı dün sona erdi. Fuarda Türkiye aleyhinde yapılan haberlere rağmen yaşanan talep artışı dikkat çekti

Yorum Yaz

Kalan karakter sayısı : 500