• Reklam
  • Reklam

11. nesil Honda Civic Sedan tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde görselleri paylaşılan Honda Civic'in 11. nesli resmen tanıtıldı.

11. nesil Honda Civic Sedan tanıtıldı
01 Mayıs 2021 - 20:33
Reklam
Dünuanın dev otomobil markalarından birisi olan Honda yeni tasarımları ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Markanın en çok satılan aracı konumunda bulunan Honda Civic Sedan'ın görselleri internete sızmıştı. Honda bu nedenle tanıtım törenini öne çekerek 2021 model 11. nesil Honda Civic Sedan'ı resmen tanıttı.
2021 yılı sonunda avrupa'da satışa çıkması planlanan Civic'in tasarımı hem içerde hem de dışarıda sadeleştirilmiş.
Yeni nesil Civic Sedan'ın aks mesafesi 35 mm, toplam uzunluğu ise 33 mm kadar artırılmış.
Civic Sedan'ın iç mekanı da tamamen ortaya çıktı. Araçta 10.2 inç dijital gösterge paneli ve 7 inç multimedya ekranı standart olarak sunuluyor.
Yeni Civic'te dikkat çeken noktalardan biri de hava kallarını boydan boya kaplayan metal malezeme araca retro bir görünüm kazandırmış.
Yeni Honda Civic Sedan, ABD'de LX, Sport, EX ve Touring isimli donanım seviyeleriyle satılacak. LX ve Sport seviyelerinde 158 beygir güç ve 187 Nm tork üreten 2.0 litre dört silindirli atmosferik ünite mevcut. CVT vasıtasıyla ön tekerleklere güç veriyor. EX ve Touring'deyse 1.5 litre turbo ünite kullanılmış. 180 beygir güç ve 240 Nm tork üreten motor bu sayede eski nesildekine göre 6 beygir ve 20 Nm kadar daha yüksek değerlere sahip. Bu seçenekte de CVT şanzıman tek seçenek.

HONDA CİVİC SEDAN'IN ŞİFRESİ SADELİK
2021 yılının son aylarında Avrupa'da piyasa sürülecek olan Honda Civic Sedan'ın hem iç tasarımı hem de dış tasarı oldukça sadeleştirildi. Tamamen kullanım öncelikli tasarım anlayışı ile üretilen Honda Civic Sedan konfor ve performansı bir araya getirmeyi başardı. 

İÇ VE DIŞ TASARIM DEĞİŞTİ
Honda Civic Sedan'ın aks mesafesinin 35 mm ve toplam uzuluğunun ise 33 mm arttırıldığı bildirildi. Ayrıca iç tasarımı da tamamen ortaya çıktı. Aracın ön kısmında 10.2 inç dijital gösterge paneli bulunuyor. Bunun yanında ise 7 inçlik multimedya ekranı yerleştirilmiş durumda. Tasarımda dikkat çeken bir diğer husus ise hava kallarını boydan boya kaplayan meral malzeme oldu. Bu da Honda Civic Sedan'ın retro bir izlenim vermesini sağladı.TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?
Honda Civic Sedan hakkında gelen bilgilere göre bu otomobil ABD'de LX, Sport, EX ve Touring donanım seviyelerinde satışa sunulacak. LX ve Sport seviyelerinin en bariz özelliği 158 beygir gücü  ile 187 tork üreten 2.0 litre dört silindirli atmosferik ünite olacak. Araç CVT aracılığı ile ön tekerlere güç sağlayacak. EX ve Touring modellerdeyse 1,5 litre turbo ünite kullanıldığı açıklandı. 180 beygir gücünde olacak olan otomobil 240 Nm tork üreten motor ile muhteşem bir performans ortaya koyabilecek. Uzmanlarca yapılan değerlendirmeye göre bu model Honda Civic Sedan'lar eski nesle göre 6 beygir ve 20 Nm kadar yüksek değerde olacak. Güvenlik yönüne baktığımızda ise Honda'nın yeni Civic'e çalıştığını görebiliyoruz. Beyin travnması etkisini düşürecek şekilde yeniden tasarlanan ön hava yastıkları bunun en önemli örneği. Zaten hâlihazırda satılan modelde de Güvenlik Paketi adıyla bir dizi donanım sunan Civic'in on birinci jenerasyonunda da otomatik acil durum freni, trafik sıkışıklığı asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi donanımlar mevcut.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ DE ELDEN GEÇİRİLMİŞ
Japon marka yeni Civic'te tasarımın yanı sıra gözün değmediği bölgelere de ciddi şekilde çalışmış. On birinci nesilde sürüş dinamiklerine büyük önem veren Honda, alüminyum ve yüksek dayanımlı çelik gibi materyaller sayesinde şasinin burulma direncini %8 oranında artırırken bükülme direncini ise %13 iyileştirmiş.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum